kutecznie wybielać zęby i usuwać z nich różne przebarwienia. Zaletą posiadania zębów bez przebarwień jest fakt, że nie tylko wyglądają one bardzo dobrze, ale są zdrowe i rzadziej będą wymagały leczenia. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby wybielanie zębów stosowane na co dzień było bezpieczne, dlatego w przypadku braku efektów domowego wybielania lepiej jest udać się do dentysty niż sięgać po coraz silniejsze środki. Tylko dentysta będzie mógł wybrać dla swojego pacjenta najlepszy zabieg wybielający zęby.
Płyny do płukania ust zyskały w ostatnich latach ogromną popularność. Dzieje się tak dlatego, że zaczęto bardzo podkreślać obowiązek dbania o zęby, a płyny do płukania ust mogą stanowić bardzo dobre uzupełnienie dla codziennie stosowanej pasty do zębów czy nici dentystycznej. Wśród płynów do płukania ust można wymienić takie, które są bardzo delikatne oraz silnie miętowe i posiadające działanie wybielające. Natomiast za naprawdę dobre płyny do płukania ust można uznać takie, które są polecane przez dentystów i posiadają atesty stomatologiczne. Mogą być one kupowane pojedynczo lub w zestawach, w skład których wchodzą nie tylko środki do mycia i czyszczenia zębów, ale też żele pod prysznic i środki do higieny intymnej.
Wizyta u stomatologa – Twoje prawa
Wizyta u stomatologa na ogół przebiega bez żadnych problemów i komplikacji. Co jednak zrobić, jeśli takowe wystąpią? Jak dochodzić swoich praw? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w naszym dzisiejszym artykule na ten temat. Każdy pacjent ma prawo do dochodzenia odszkodowania w każdej z dziedzin medycyny. Stomatologia nie jest tu absolutnie żadnym wyjątkiem. Trzeba mieć na uwadze to, że po prostu warto zainteresować się swoimi prawami – prawami pacjenta. Pomoże w tym chociażby rzecznik praw pacjenta, którego zadaniem jest fachowe doradztwo w takich właśnie kwestiach. To właśnie do tej instytucji warto zwrócić się od razu o pomoc!
Czy lekarze mogą popełniać błędy, a jeśli tak, to co im za to grozi? W tym tekście postaramy się odpowiedzieć na to i jeszcze na kilka innych pytań. Lekarze oczywiście popełniają błędy. Jeżeli nie wynikają one z ich złej woli, z nieodpowiedniego traktowania pacjenta to jest to kwestia zupełnie inna niż działanie celowe. Niestety polska służba zdrowia od lat boryka się z problemem braku personelu, a co za tym idzie dużego obłożenia lekarzy. Wyjątkiem jest tu na przykład stomatologia – ale tylko z tego względu, że tutaj bardzo rozwinęła się ilość gabinetów prywatnych. Stomatologia będzie potrzebna nie tylko jako uzupełnienie wizyt publicznych, ale także jako fachowa rada i doświadczenie. Popełnienie błędu przez lekarza może wiązać się z konsekwencjami prawnymi, jeżeli zostanie skierowany przeciwko niemu odpowiedni akt oskarżenia.
Stomatologia – higiena jamy ustnej
Każdy dobry stomatolog podkreśla kluczową rolę higieny jamy ustnej w profilaktyce mycia zębów. Jak wskazują specjaliści, tylko dzięki takim rozwiązaniom ma się możliwość zapewnienia najwyższej jakości usług i dobrania takich czynności stomatologicznych, które w długim terminie będą miały pozytywny wpływ na zdrowie każdego z pacjentów. Jak wskazują badania, codzienne dokładne mycie zębów minimum dwa razy dziennie, a najlepiej po każdym posiłku niesie ze sobą szereg ogromnie pozytywnych skutków na zdrowie każdego człowieka. Warto o tym pamiętać i każdego dnia troszczyć się o poziom uzębienia bez względu na to, czy jest się młodym czy w podeszłym już wieku.
Profilaktyka w stomatologii to rzez kluczowa. Bez codziennego mycia zębów nie ma szansy uniknięcia wielu chorób uzębienia i jamy ustnej. Próchnica to tylko niektóra z tych chorób, a przecież jest ich znacznie, znacznie więcej. Najważniejsze informacje o profilaktyce w stomatologii można zamknąć w jednym zdaniu. Regularnie wybieraj się do stomatologa, codziennie myj zęby kilka minut dziennie bardzo dokładnie i używaj odpowiednich do tego celu past do zębów. Oczywiście może się zdarzyć, że mimo to pojawią się jakieś choroby uzębienia, ale ryzyko ich wystąpienia w takiej sytuacji jest znacznie niższe. Warto o tym pamiętać!